Etusivu   Yhdistys   Ajankohtaista   Tapahtumakalenteri   Näyttelytulokset   Bulldoggi   RuttunaamaUutiset   Kasvattajat   Jalostusurokset   Tiedostot   Galleria   Linkit     
Erikoisnäyttelyn 2013 tulokset
26.08.2013 - Erikoisnäyttely

Suomen Englanninbulldoggiyhdistyksen pääerikoisnäyttely
Joensuussa Laulurinteessä 24.8.2013
Tuomarit Malcom Presland (kennel Kofyn), urokset ja
John Smith (kennel Lauwin), nartut
ROP, SERT, FI MVA RU MVA Dansing Amber Absent
VSP, FI & LT & EE & RU & LV MVA Makeamemory Ange Au Demon By Britishpride

PU2, C.I.B. FI & DK & LT & LV & NO & POHJ MVA V-11 JV-11 HeW-12 V-12 Möwens One Of A Kind
PU3, VASERT Bull Äxions Energizer
PU4 FI MVA Wencar White Lightning
PN2, SERT Wekkariinan Easy Livin’
PN3, VASERT BALT & RU JMVA Unstopabull Woo Woo To Gladestone
PN4 FI MVA Black Currant’s Darling Lili
ROP-pentu Riverside Gremlin’s Capo De Casagrande
VSP-pentu Riverside Gremlin’s Carlos Corleone
ROP-veteraani C.I.B. POHJ & FI & SE & DK & NO MVA NOV-08 Wheelback’s African Queen
VSP-veteraani FIN MVA Bullzaniers Albert
ROP-kasvattajaluokka Kennel Möwens
ROP-jälkeläisluokka C.I.B. FI & EE & LV & BY & SE MVA Tobiasz Spolka Z Krzywego Kola
Kaikki tulokset:
Urokset
Pennut 5-7 kk
1, KP, PEK1, VSP-pentu Riverside Gremlin’s Carlos Corleone
2 Riverside Gremlin’s Casanova Cosanostra
3 Beebulls Angel From Dark

Pennut 7-9 kk
1, KP, PEK2, KP Flatty Face’s Ice Charmer
2, KP, PEK3 Adolf
3, KP, PEK4 Maximus

Junioriluokka
ERI1, SA Japstiffin Carantoc
ERI2, SA Bullsour Eye Catcher
ERI3 Japstiffin Camilo
ERI4 Wallbreaker’s Grandpa Grumble
ERI Big Boss Bull Samas
ERI Bull Äxions King Of Hope
ERI Japstiffin Castor
ERI Liverpul Kiddy Win’s
ERI Sand King’s Apollo
ERI Sand King’s Asterix
EH Wallbreaker’s Fredriksson
Nuorten luokka
ERI1, SA LV & EE & LT & BALT JMVA Riverside Gremlin’s Arthus Armadillo
ERI2, SA Möwens Royal
ERI3 Bridgeway’s Indiana Jones
ERI4 Realdream’s Brahma

Avoin luokka
ERI1, SA SERT, FI MVA ROP RU MVA Dansing Amber Absent
ERI2, SA, PU3, VASERT Bull Äxions Energizer
ERI3, SA Bridgeways Star Of Hope
ERI4, SA Tuhtilan Fighter
ERI All Time Winning Boy Bajoka
ERI Black Currant’s Danny The Dog
ERI Bull Äxions Impossible
ERI Fantastik Dog Johan Johh
ERI Machismo Brave’s Super Boy
ERI Pinebulls Just Like Sonny
ERI Wencar Simply Jeeves
ERI Wheelback’s Tsar Skifov
EH Flatty Face’s Christmas Star

Valioluokka
ERI1, PU2 C.I.B. FI & DK & LT & LV & NO & POHJ MVA V-11 JV-11 HeW-12 V-12 Möwens One Of A Kind
ERI2, PU4 FI MVA Wencar White Lightning
ERI3, SA C.I.B. FI & EE & LV MVA LV JMVA LVJV-10 Couchmaster Bulls Kustikuriton
ERI4, SA FI & EE & LV & LT & BALT MVA LV & EE JMVA Guliwer Spolka Z Krzywego Kola
ERI, SA FI MVA Heavy Bull’s Glory To The Brave
ERI, SA FI & NO & EE MVA EEVJ-12 EEJMVA Machismo Wheelbacks Superlad
ERI Bull Äxions Hummer
ERI Couchmaster Bulls Villevallaton
ERI FI MVA Dakabela’s Deep In My Soul
ERI FI MVA JV-09 PMJV-09 Pinebulls John Bull
ERI1 C.I.B. FI & EE & LV & BY & SE MVA Tobiasz Spolka Z Krzywego Kola

Veteraaniluokka
ERI1, SA VSP-veteraani FIN MVA Bullzaniers Albert

Nartut
Pennut 5-7 kk
1, KP, PEK1, ROP-pentu Riverside Gremlin’s Capo De Casagrande
2 Diivadivine
3 Riverside Gremlin’s Capo Di Tutti Capi
4 Sylvieevatellervo
Kersanttikaroliina
Minimarilyn
Pennut 7-9 kk
1, KP, PEK2, Flatty Face’s Ice Angel
2 Mustharin Uhkea Ulla
3 Cherry Cherryl Bulldog Mi-Ol-Win
4 Mustharin Uniikki-Unelma
Fairybulls Tinker Bell

Junioriluokka
ERI1, SA Bullsour Electra
ERI2, SA Sand King’s Amy
ERI3 Möwens So Cranberry
ERI4 Wallbreaker’s Winterspell
ERI Möwens So Cloudberry
ERI Pinebulls Princess Elisabeth
ERI Sand King’s Alice
ERI Wallbreaker’s Too-Ticky
EH Bull Äxions Kiss Me
EH Dietro Santo Adele
EH Japstiffin Cassandra
EH Minimuskelin Aamukasteen Helvi
EH Wallbreaker’s Toffle
H Bakeapplebeach Camaro
H Bakeapplebeach Impala
H Pinebulls Queen Of The River
H Wallbreaker’s Fillyjonk
H Wallbreaker’s Little Myy
Nuorten luokka
ERI1, SA Realdream’s Bhoomi Devi
ERI2, SA Flatty Face’s Hunky Dory
ERI3 Sinisafiirin Unelma Onnesta
ERI4 Möwens Rock
ERI Bridgeways Ice Queen
ERI Flatty Face’s Hot To Handle
EH Bridgeways Incredible Pumpkin
EH Japstiffin Caitleen
H Flatty Face’s Happy Habanero
H Flatty Face’s Hot And Sweet
EVA Möwens Rose
Avoin luokka
ERI1, SA, PN1, SERT Wekkariinan Easy Livin’
ERI2, SA, PN3, VASERT BALT & RU JMVA Unstopabull Woo Woo To Gladestone
ERI3 Ruttunaaman Bella
ERI4 Young-King Lelli-Elli
ERI Bull Äxions Elbertina
ERI Bull Äxions Heloise
ERI Bull Äxions Idaliina
ERI Merdiorix Carlotte
ERI Ruttunaaman Eudora
ERI Tuhtilan Elämä On
ERI Wheelback’s Go Daisy By PB’s
ERI Wheelback’s Myy Arcticbull
EH Arockalypse
EH Bull Äxions Isadora
EH Bullsour Blow A Kiss
EH Merdiorix Casmine
H Gina Lollobrigida Bull Of Misschief
Valioluokka
ERI1, SA, PN4 FI MVA Black Currant’s Darling Lili
ERI2, SA, PN1, VSP FI & LT & EE & RU & LV MVA Makeamemory Ange Au Demon By Britishpride
ERI3 FI MVA Black Hope Bollinger
ERI4 FI & EE MVA EEV-12 Ingridbulls Grass Shakita
ERI FI & LV MVA LVV-13 Black Currant’s Do It Like A Gremlin
ERI RU & FI MVA RU JMVA Buldenezh White Little Totora
EH RU & FI MVA HeJW-11 Buldenezh Merry Christmas
EH FI & EE MVA Bull Äxions Edmontina
EH FI & EE & BY MVA LV JMVA PMJV-09 LVJV-10 Couchmaster Bulls Hildahulvaton
EH FI MVA Couchmaster Bulls Veera Verraton
EH FI & EE MVA Impressive Bull Iamyours
EH EE MVA EEJMVA EEJV-12 Machismo Nemo’s Super Girl
EH FI & EE MVA EE JMVA TLNW-12 Möwens On And On
EH FI & EE MVA Möwens Original
EH FI MVA Pinebulls Diva
Veteraaniluokka
ERI1, SA ROP-VET C.I.B. POHJ & FI & SE & DK & NO MVA NOV-08 Wheelback’s African Queen
EH2 Malcom’s Lady Merciless

Kasvattajaluokka
1, KP, ROP-kasvattaja Kennel Möwens
2, KP Kennel Wallbreaker’s
3, KP Kennel Bridgeways
4, KP Kennel Wheelback’s
Kennel Bull Äxions
Kennel Japstiffin
Kennel Sand King’s
Jälkeläisluokka
1, KP, ROP-jälkeläisryhmä C.I.B. FI & EE & LV & BY & SE MVA Tobiasz Spolka Z Krzywego Kola
2, KP FI MVA PMJV-09 JV-09 Pinebulls John Bull
3, KP FI MVA Dakabela’s Deep In My Soul
4, KP FI MVA Wencar White Lightning








Tuloksia vuodelta: 2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007

15.12.2013 - KV-näyttely
Voittaja 2013
14.12.2013 - KV-näyttely
Nordic Winner 2013
13.12.2013 - KV-näyttely
Helsinki Winner 2013
17.11.2013 - KV-näyttely
Jyväskylä
27.10.2013 - KV-näyttely
Lahti
20.10.2013 - KV-näyttely
Seinäjoki
06.10.2013 - Ryhmänäyttely
Hämeenlinna
29.09.2013 - KV-näyttely
Eckerö
21.09.2013 - Erikoisnäyttely
Heinola (SSKY)
15.09.2013 - KR-näyttely
Porvoo
08.09.2013 - KR-näyttely
Vantaa
01.09.2013 - Ryhmänäyttely
Suonenjoki
31.08.2013 - KR-näyttely
Mäntyharju
  26.08.2013 - Erikoisnäyttely
  Erikoisnäyttelyn 2013 tulokset
25.08.2013 - KV-näyttely
Tervakoski
24.08.2013 - Erikoisnäyttely
SEBY, Helsinki
24.08.2013 - Erikoisnäyttely
2013 Erikoisnäyttely, Joensuu
18.08.2013 - KR-näyttely
Heinola
17.08.2013 - KR-näyttely
Kouvola
11.08.2013 - KV-näyttely
Joensuu
10.08.2013 - KV-näyttely
Joensuu
04.08.2013 - Ryhmänäyttely
Nokia
04.08.2013 - Ryhmänäyttely
Haapajärvi
04.08.2013 - KR-näyttely
Turku
03.08.2013 - Ryhmänäyttely
Helsinki
03.08.2013 - KV-näyttely
Iisalmi
28.07.2013 - KV-näyttely
Pori
27.07.2013 - KV-näyttely
Helsinki
21.07.2013 - KV-näyttely
Tornio
20.07.2013 - KV-näyttely
Ylivieska
14.07.2013 - KV-näyttely
Oulu
13.07.2013 - KV-näyttely
Oulu
13.07.2013 - KR-näyttely
Hyvinkää
07.07.2013 - KR-näyttely
Karjaa
06.07.2013 - Ryhmänäyttely
Seinäjoki
06.07.2013 - KR-näyttely
Mikkeli
30.06.2013 - KR-näyttely
Tuusula
29.06.2013 - KR-näyttely
Hämeenlinna
23.06.2013 - KV-näyttely
Rovaniemi
16.06.2013 - Ryhmänäyttely
Aura
16.06.2013 - KV-näyttely
Kotka
09.06.2013 - Ryhmänäyttely
Kemi
09.06.2013 - KR-näyttely
Orivesi
08.06.2013 - KR-näyttely
Tuuri
26.05.2013 - KV-näyttely
Kuopio
26.05.2013 - Ryhmänäyttely
Harjavalta
25.05.2013 - Ryhmänäyttely
Iitti
25.05.2013 - KR-näyttely
Rauma
19.05.2013 - KR-näyttely
Mynämäki
19.05.2013 - Ryhmänäyttely
Lahti
18.05.2013 - KR-näyttely
Jämsä
12.05.2013 - KV-näyttely
Helsinki
11.05.2013 - Ryhmänäyttely
Ruovesi
11.05.2013 - KV-näyttely
Hamina
09.05.2013 - Ryhmänäyttely
Rovaniemi
09.05.2013 - Ryhmänäyttely
Mikkeli
05.05.2013 - KV-näyttely
Tampere
04.05.2013 - Ryhmänäyttely
Kajaani
27.04.2013 - KV-näyttely
Lahti
20.04.2013 - Ryhmänäyttely
Kankaanpää
20.04.2013 - Ryhmänäyttely
Outokumpu
20.04.2013 - Ryhmänäyttely
Laitila
14.04.2013 - KV-näyttely
Vaasa
31.03.2013 - KR-näyttely
Lappeenranta
09.03.2013 - Ryhmänäyttely
Juuka
09.03.2013 - Ryhmänäyttely
Eura
24.02.2013 - Ryhmänäyttely
Tuusniemi
20.01.2013 - KV-näyttely
Turku
13.01.2013 - Ryhmänäyttely
Lahti
12.01.2013 - KV-näyttely
Kajaani







    Sivujen © Suomen Englanninbulldoggiyhdistys SEBY ry.      Sivujen ylläpito