Etusivu   Yhdistys   Ajankohtaista   Tapahtumakalenteri   Näyttelytulokset   Bulldoggi   RuttunaamaUutiset   Kasvattajat   Jalostusurokset   Tiedostot   Galleria   Linkit     

Erikoisnäyttely SEINÄJOKI 2010
14.08.2010 - Erikoisnäyttely

Tuomarit: Pat Davis, UK ja Helena Hyvönen, FI (pennut sekä veteraanit)

Ilmoittautuneita 133 kpl.

KAIKKI TULOKSET

Pennut (16)

Urokset 5-7 kk (2)

Mustharin Magee-Masa : 1/KP, PU2-pentu
Mustharin Mega-Max: 2/KP, PU3-pentu

Urokset 7-9 kk (6)

Muskett Pavarot: PEK2
Möwens Milord Ferdie: 1/KP, PU1-pentu, ROP-pentu
Möwens Milord Morty: Poissa
Notoric Boy Moravia Falaris: PEK4
Tokyolove: PEK3
Wheelback's The Duke:

Nartut 5-7 kk (2)

Black Currant's Crying Game: PEK1
Mustharin Muumi-Mimmi: PEK2


Nartut 7-9 kk (6)

Alabamarockmama:
Hellsinkiholiday: PEK4
Impressive Bull Juno: 1/KP, PN1-pentu, VSP-pentu
Merdiorix Carlotte:
Merdiorix Casella: 3/KP, PN3-pentu
Merdiorix Casmine: 2/KP, PN2-pentu


Urokset (54)

Urokset - Junioriluokka (12)

Black Currant's Bad Boy: EH
Bolidas Picasso: ERI/2
Brampton Mister Bailey: ERI/4
Buliwari Bunapuntti-Boy: EH
Buliwari Bunssi-Boy: ERI/3
Fullofhope: EH
Lav May Fabulos Franco: EH
Pinebulls Kind Kisser: EH
Pinebulls Koh-I-Noor: Poissa
Ruttunaaman Bruno: EH
Ruttunaaman Bulivar: ERI/1
Ruttunaaman Buster: EH

Urokset - Nuorten luokka (10)

Fallexen Prinsipaalman: EH
Fire and Ice Shaxaree: Poissa
From Xzanta's Coldsky: EH
Impressive Bull Hercules: ERI/1, PU3, VASERT
Moonbreaker's New Story: EH
Pinebulls John Bull: ERI/3
Pinebulls Jolly Joker: ERI/4
Tahvotavaton: Poissa
VilleVallaton: ERI/2
Wheelback's Mr Chips: EH

Urokset - Avoin luokka (16)

Andiamo From The Bullscompagnie: ERI/2, PU4
Bertoluci From The Bulls Compagnie: H
Betrick's Alex The Great: ERI
Black Hope English Toffee: Poissa
Buldenezh Ultimate Cashmir Kingdom: Poissa
Buldenezh Villi Well: Poissa
Bull Äxions Everhard: EH
Fallexen Negotiator: EH
Flatty Face's Christmas Star: ERI
Härkätaistelijan Cisupussi: EH
Impish Irwin Bulldog Mi-Ol-Win: ERI/3
Jewbull's I Can't Let Go: EH
KustiKuriton: ERI/4
Mustharin Nääs Ville: ERI/1, PU1, SERT, FI MVA, ROP
Möwens Keystone: EH
Pinebulls Expected Fellow: ERI


Urokset - Valioluokka (16)

Möwens Jollygoodfellow: EH
Black Hope Bogart: EH
Buliwari Bullet Boy: Poissa
Buliwari Bunta-Boy: ERI
Bullzanier's Albert: Poissa
Flatty Face's Bold Romulus: ERI
Mustharin Kylmäsen Usko: ERI/1, PU2
Möwens Harrison: ERI
Pinebulls Dear Fellow: ERI
Pinebulls Dream Maker: EH
Pinebulls Hurricane: ERI
Soulguardian Englands Pride: ERI
Tobiasz Spolka Z Krzywego Kola: ERI/4
Tuhtilan Apollo: ERI/3
Wheelback's Big Easy: ERI/2
Wheelback's Brave Boy: ERI

Urokset - Veteraaniluokka (3)

Finnbull's Don Buliwari: ERI/2
Jewbull's Andy McCoy: ERI/1, ROP-veteraani
Wencar River Of Gold: ERI/3


Nartut (57)

Nartut - Junioriluokka (21)

American Beaty Von Teufelhöhle: ERI/2
Antonietta: H
Black Currant's Bye Bye Love: EH
Black Hope Sunshine Sally: ERI/4
Buliwari Bunahilkka-Baby: ERI
Fantastik Dog Dzeraldina Dzina: ERI/3
Flatty Face's Everyones Pick: ERI
Gosin's Iwett: ERI
Horpankiertäjän Bessie: EH
Impressive Bull I'm Yours: ERI
Japon Claudia: EH
Maire: EH
Möwens Lady Marmalade: EH
Möwens Lollipop: EH
Möwens Lullabye: ERI/1, PN2, SERT
Pinebulls Kiss of Life: EH
Rosi's Legend Feelslikedream: ERI
Rosi's Legend Fallinlove: EH
Ruttunaaman Bella: ERI
Ruttunaaman Bianca: ERI
Vella Foff Zelmenelis: Poissa

Nartut - Nuorten luokka (8)

Bona: EH
HildaHulvaton: ERI/3
Pinebulls Just To Love: Poissa
Pointequilibrio Zhiavna: EH
Simply Clever Little Girl: ERI/2
Tuhtilan Birre: ERI/4
Vivat Ekspressija Arktika: ERI/1, PN4
Wheelback's Cajun Queen: ERI

Nartut - Avoin luokka (11)

Bogurt Sogdiana: Poissa
Buldenezh Fiona Kapriz: ERI/4
Jewbull's Kellog's: EH
Jewbull's Kin-Der-Kid: Poissa
Mustapippuri: ERI/3, PN3 VASERT
Penelopa Amaranta Gailoradis: ERI/2
Pepita: ERI
Pinebulls Catch The Gold: ERI/1
Pinebulls Harlequin: EH
Rebel Princess Beneton: EH
Us Lilli V.D. Westpolderjagers: EH

Nartut - Valioluokka (17)

Jewbull's Guns N'roses: ERI
Mustharin Seon Sunny: ERI/4
Bull Äxions Edmontina: ERI
Pamela Di Bella Natura: ERI
Black Hope Pink Passion: ERI/1, PN1, VSP
Buliwari Bulp-Baby: Excellent
Dansing Querol Kask: ERI
Flatty Face's Christmas Wish: ERI
Ingridbulls Grass Shakita: Poissa
Jewbull's Great Pretender: ERI/2
Möwens Joy: ERI/3
Möwens Kismet: Poissa
Pinebulls All My Life: Poissa
Pinebulls Diva: ERI
Pinebulls Fall In Love: EH
Wekkariinan Dame Duchess: Poissa
Wheelback's Be Happy: ERI

Nartut - Veteraani luokka (3)

Jewbull's Ally McBeal: ERI/2
Jewbull's Booboo Bullrock: Poissa
Möwens Cream'n Cookies: ERI/1, VSP-veteraani


Kasvattajat

Jewbull's: 1/KP ROP-kasvattaja
Möwens: 2/KP
Pinebulls: 3/KP
Wheelback's: 4/KP


Jälkeläisluokat

Pamela Di Bella Natura: 1/KP ROP-jälkeläisluokka
Pinebulls Dear Fellow: 2/KP


KIERTOPALKINNOT 2010


ROP, Istuva bulldoggi patsas: Mustharin Nääs Ville
VSP, Hope-malja: Black Hope Pink Passion
ROP-pentu, Ruttiksen malja (ei toimitettu saajalle): Möwens Milord Ferdie
VSP-pentu, Bertan pytty: Impressive Bull Juno
Paras juniori, Kultainen bulldoggi patsas: Möwens Lullabye
Nuorten luokan paras, Nemon patsas: Vivat Ekspressija Arktika
Avoimen luokan paras, Onnin malja: Mustharin Nääs Ville
Valioluokan paras, Pokaali: Black Hope Pink Passion
Paras veteraani, (ei kiertävää palkintoa): Jewbull's Andy McCoy
VSP-veteraani, pokaali (ei toimitettu saajalle): Möwens Cream'n Cookies
Sertifikaatilla palkittu uros, Elviksen malja: Mustharin Nääs Ville
Sertifikaatilla palkittu narttu, Ellan malja: Möwens Lullabye
Paras Suomalaisista vanhemmista, Ruutin malja: Black Hope Pink Passion
Paras Suomessa syntynyt uros, Messinkinen bulldoggilautanen: Mustharin Nääs Ville
Paras Suomessa syntynyt narttu, Messinkinen bulldoggilautanen: Black Hope Pink Passion
Näyttelyn kaunein valkoinen narttu, Auroran malja: Black Hope Pink Passion
Näyttelyn vanhin, Grand Old malja: Möwens Cream'n Cookies
Paras kasvattajaluokka, pronssinen bulldogin pääpatsas: Jewbull's
Paras jälkeläisluokka, pronssinen bulldogin pääpatsas: Pamela Di Bella Natura
Näyttelyssä valioksi tullut uros, Tarmon malja: Mustharin Nääs Ville
Näyttelyssä valioksi tullut narttu, Pokaali: ei jaettu


Lämmin kiitos kaikille hienosta päivästä upean rodun parissa!
Kuva Kosonen




Tuloksia vuodelta: 2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007

26.12.2010 - Ulkomainen näyttely
Pihkova, Venäjä
19.12.2010 - Ulkomainen näyttely
Vilna KV Liettua
12.12.2010 - KV-näyttely
Voittaja 2010, Helsinki
11.12.2010 - KV-näyttely
HelsinkiVoittaja 2010 Helsinki
27.11.2010 - Ulkomainen näyttely
Sillanmäe, Viro
21.11.2010 - Ulkomainen näyttely
Minsk KV Valkovenäjä
14.11.2010 - KV-näyttely
Jyväskylä
07.11.2010 - Ulkomainen näyttely
Tarto KV, Viro
06.11.2010 - Ulkomainen näyttely
Tarto KV Viro
30.10.2010 - KV-näyttely
Lahti
30.10.2010 - Ulkomainen näyttely
Riika-KV, Balttian Voittaja, Latvia
24.10.2010 - KV-näyttely
Seinäjoki
17.10.2010 - Ulkomainen näyttely
Tromssa KV, Norja
09.10.2010 - Ryhmänäyttely
Hämeenlinna
26.09.2010 - KV-näyttely
Eckerö
12.09.2010 - KR-näyttely
Porvoo
11.09.2010 - Ryhmänäyttely
Vantaa
05.09.2010 - KR-näyttely
Helsinki
04.09.2010 - Ryhmänäyttely
Liminka
29.08.2010 - KV-näyttely
Tervakoski
22.08.2010 - KR-näyttely
Heinola
21.08.2010 - KR-näyttely
Kouvola
15.08.2010 - Erikoisnäyttely
Heinola SSKY:n erikoisnäyttely
15.08.2010 - KR-näyttely
Raisio
  14.08.2010 - Erikoisnäyttely
  Erikoisnäyttely SEINÄJOKI 2010
08.08.2010 - KV-näyttely
Kuopio
07.08.2010 - KV-näyttely
Nokia
07.08.2010 - KV-näyttely
Kuopio
06.08.2010 - KV-näyttely
Kuopio
01.08.2010 - Ryhmänäyttely
Rantasalmi
31.07.2010 - KR-näyttely
Ristiina
25.07.2010 - KR-näyttely
Kemi
24.07.2010 - KR-näyttely
Helsinki
18.07.2010 - KV-näyttely
Ylivieska
18.07.2010 - Ulkomainen näyttely
Piteå, Ruotsi
17.07.2010 - KR-näyttely
Mäntsälä
11.07.2010 - KV-näyttely
Oulu
11.07.2010 - KR-näyttely
Karjaa
10.07.2010 - KV-näyttely
Oulu
10.07.2010 - Ulkomainen näyttely
Gällivare KV, Ruotsi
04.07.2010 - KV-näyttely
Pori
03.07.2010 - KR-näyttely
Forssa
20.06.2010 - KV-näyttely
Rovaniemi
20.06.2010 - Ryhmänäyttely
Pieksämäki
19.06.2010 - KV-näyttely
Kotka
13.06.2010 - KR-näyttely
Orivesi
13.06.2010 - Ryhmänäyttely
Muhos
12.06.2010 - KR-näyttely
Tuuri
12.06.2010 - Ryhmänäyttely
Kajaani
06.06.2010 - Ryhmänäyttely
Jämsä
06.06.2010 - Ulkomainen näyttely
Minsk KV, Valko-Venäjä
05.06.2010 - KR-näyttely
Jämsä
05.06.2010 - Ulkomainen näyttely
Tallinna KV, Viron Voittaja 2010
05.06.2010 - Ulkomainen näyttely
Minsk KV, Valko-Venäjä
30.05.2010 - KR-näyttely
Järvenpää
30.05.2010 - KV-näyttely
Joensuu
30.05.2010 - Ryhmänäyttely
Haukipudas
30.05.2010 - Ryhmänäyttely
Harjavalta
29.05.2010 - Ryhmänäyttely
Iitti
29.05.2010 - KR-näyttely
Joensuu
23.05.2010 - KV-näyttely
Helsinki
22.05.2010 - KV-näyttely
Hamina
22.05.2010 - Ryhmänäyttely
Oulainen
22.05.2010 - Ryhmänäyttely
Karijoki
16.05.2010 - Ryhmänäyttely
Lappeenranta
16.05.2010 - KR-näyttely
Mynämäki
15.05.2010 - KR-näyttely
Rauma
13.05.2010 - KR-näyttely
Kangasniemi
08.05.2010 - Ryhmänäyttely
Lieksa
08.05.2010 - Ulkomainen näyttely
Ukraina KV, Lviv
02.05.2010 - Ryhmänäyttely
Somero
02.05.2010 - Ulkomainen näyttely
Makedonia KR
02.05.2010 - Ulkomainen näyttely
Montenegro KR Petrovac
01.05.2010 - Ulkomainen näyttely
Bulgaria
01.05.2010 - Ulkomainen näyttely
Montenegro KV, Bar
25.04.2010 - KV-näyttely
Lahti
18.04.2010 - KV-näyttely
Vaasa
10.04.2010 - Ryhmänäyttely
Kankaanpää
05.04.2010 - KR-näyttely
Lappeenranta
27.03.2010 - Ulkomainen näyttely
Latvian Voittaja 2010, Riika
21.03.2010 - KV-näyttely
Tampere
21.02.2010 - Ryhmänäyttely
Tuusniemi
21.02.2010 - Ulkomainen näyttely
Valmiera, Latvia
20.02.2010 - Ulkomainen näyttely
Valmiera, Latvia
07.02.2010 - Ryhmänäyttely
Eno
30.01.2010 - Ryhmänäyttely
Alavus
23.01.2010 - KV-näyttely
Turku
17.01.2010 - Ryhmänäyttely
Lahti
09.01.2010 - KV-näyttely
Kajaani








    Sivujen © Suomen Englanninbulldoggiyhdistys SEBY ry.      Sivujen ylläpito